• فرهنگ نظریه حقوقی

نظریهٔ حقوقی مدرن طیفی وسیع از رویکردها و موضوعات را دربرمی‌گیرد: از تحلیل اقتصادی تا نظریهٔ حقوقی زن‌گرا و نظریه‌های سنتیِ تحلیلی دربارهٔ عدالت. این گوناگونی بهداشتی در آثار مربوط به نظریهٔ حقوقی و فلسفهٔ حقوق اشکالی را پیش آورده است؛ دانشجویان و نظریه‌پردازانی که در چارچوب یک سنت خاص کار می‌کنند ممکن است در فهم مفاهیم و اصطلاحات سنتی دیگر مشکل داشته باشند. این کتاب در پی آن است که اصطلاحات فنی و سبک‌های مختلف اندیشه را در دسترس همهٔ دانشجویان و نظریه‌پردازان قرار دهد.
این فرهنگ دربردارندهٔ عناوینی گوناگون ــ از «اتوریته» تا «هنجار» (در زمینهٔ مفاهیم)، از «اثبات‌گرایی حقوقی» تا «همگرایی» (در حوزهٔ رویکردها) و از «جان آستین» تا «دیوید هیوم» (در قلمرو نظریه‌پردازان) ــ است. مهم‌ترین مفاهیم و نظریات در قالب سادهٔ یک فرهنگِ مفاهیم و اصطلاحات ارائه شده است. مدخل‌های بلندی نیز وجود دارند که در آن‌ها، پس از تعریف سادهٔ اولیه، اطلاعاتی مفصل‌تر دربارهٔ تاریخ نظریات و مباحثی که اکنون پیرامون آن‌ها وجود دارد ارائه می‌شود.
برایان بیکس استاد کرسی «فردریک توماسِ» حقوق و فلسفه، دانشگاه مینِسوتا، ایالات متحده و محمد راسخ دانشیار حقوق عمومی و فلسفهٔ حقوق در دانشکدهٔ حقوق دانشگاه شهید بهشتی است.

مشخصات کتاب
نویسنده برایان بیکس
مترجم محمد راسخ
قطع کتاب
تعداد صفحات ۴۱۶

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

فرهنگ نظریه حقوقی

  • تولیدکننده: نشرنی
  • مدل کتاب: کتاب
  • موجودی: در انبار
  • 240,000 ریال